Aktuality

VIII. Rally Spiš 24.-25.9.2016

Aeroklub Spišská Nová Ves pozýva priaznivcov navigačného lietania na VIII. ročník navigačnej súťaže RALLY SPIŠ, ktorá sa bude konať 24.-25.9.2016. na letisku v Spišskej Novej Vsi.

Súťaž bude zameraná a takto aj pripravená, najmä pre nových záujemcov o tento šport, ktorí dosiaľ nemajú veľké skúsenosti s navigačným súťažným lietaním.

Pred samotným súťažným letom prebehne teoretická príprava so zameraním na navigačnú prípravu a samotný let . Na navigačnú prípravu bude vyhradený dostatočný časový priestor a bude poskytnutá, v prípade potreby, pomoc pri príprave mapy od staviteľa etapy. Súťaž bude pozostávať z jednej etapy s dĺžkou trate do 150 km. Po absolvovaní súťažných letov bude s posádkami urobená analýza ich letu na základe záznamu z logra s cieľom odhaliť chyby pri pilotáži .

Skúsenejší súťažiaci sú tiež vítaní, môžu využiť príležitosť pre výmenu svojich pozícii v posádke pilot-navigátor, čím môžu získať nové skúsenosti z iného pohľadu pre svoje ďalšie súťaže, alebo sa môžu zúčastniť v pozícii safety pilota pre svojich začínajúcich priateľov, organizátor ocení aj výmenu ich skúsenosti počas teoretickej prípravy.

 Program súťaže je naplánovaný tak, aby sa dala absolvovať v prípade priaznivého počasia za jeden deň. Ak bude v sobotu počasie nepriaznivé, využijeme čas na rozsiahlejšiu teoretickú prípravu a výmenu skúsenosti a lety prebehnú v nedeľu. Ďalšie informácie nájdete v propozíciach súťaže.

PROPOZÍCIE TUVšetky aktuality | Späť