Aktuality

III.Rally Spiš

Aj keď predpovede meteorológov na posledný júnový víkend neboli veľmi priaznivé,nášmu Aeroklubu sa podarilo v dňoch 24.-26.6.2011 zorganizovať 3. ročník navigačnej súťaže RALLY SPIŠ.

Spoluorganizátorom, podobne ako počas 1.ročníka bola SFUL, ktorá v rámci našej rally zorganizovala XI. Majstrovstvá SR LŠZ.

Staviteľom tratí bol Janko Šabľa, ktorý nám pripravil veľmi pekné etapy.

Počasie nám napokon dovolilo odlietať obe súťažné etapy, aj keď  súťažné posádky okrem boja s pravítkami,stopkami, fotkami, znakmi a pristávacím pásmom museli bojovať aj s prehánkami a vetrom.

Nakoniec všetko dobre dopadlo, celkové víťazstvo z minulého ročníka obhájil Števo Genszký so svojou novou navigátorkou Danielou Kincovou na lietadle P2002-JF so zaujímavou imatrikulačkou OK-SEX a  svojimi stabilnými výkonmi potvrdil  dobrú formu. Na druhom mieste skončila posádka Janko Šabľa jun. a Dalibor Gonda, ktorí po pekných výkonoch na minuloročných Majstrovstvách sveta a čerstvým víťazstvom na navigačnej súťaži v Trnave naznačujú, že asi v blízkej budúcnosti môžme od nich očakávať kvalitné výkony aj v reprezentácii. Tretie miesto "obhájili" z minulého ročníka "veteráni" Jaro Majzlan a Peter Zavacký.

Majstrovstvá SR LŠZ vyhrala posádka Juraj Čekan a Lukáš Dolinský z Milovíc,domáca posádka Milan Vaľuš a Peter Zeman bola druhá a na treťom mieste skončila posádka Roman Kováč a Roman Kováč jun. zo Želiezoviec.